History‎ > ‎2010‎ > ‎Competitions‎ > ‎singles_draw‎ > ‎

doubles

    Here is the draw for the Highley League doubles which is held on tuesday 22nd june 2010
ALL PLAYERS MUST REPORT TO THE I/C AT 6.45pm DRAW AND SCRACHING TIME IS 7.00 pm
 
AT BRIDGNORTH
1.        J Roberts (s)    N Evans                    M C C
2.        P Evans          K Beaman                 Abbey
3.        J Palmer         A Cornes                   Islanders         I/C
4.        J Preece         R Perry                     Worfield
5.        P Harris          S Reeves                  Horsehay
6.        N Hill              A Perry                     Worfield
7.        R Read           P Pack                     C/Mortimer
8.        B James         T Yale                       Chelmarsh
9.        L Dearne        B Dearne                   Chelmarsh
10.      V Coles          S Stone                     Bylet
11.      T Roche          L Williams                 Abbey    
12.      R Simmons    G Lewis                     Horsehay
13.      J Picken         J Lovett                     W/Horse
14.      T Steadman    P Driver                     Islanders
 
 
AT CHELMARSH
1.        A Pain            G Woolley                C/Mortimer
2.        D Heighway    G Peevor                   M C C
3.        N Booth          F Booth                    M C C             I/C
4.        R Weir           S Zackerek               Stockton
5.        B Riley           T Jones                    Worfield
6.        N Bowen        E Hall                       Broseley
7.        R Wilde          C Bright                    M C C
8.        D Rhodes       M Rhodes                 W/Horse
9.        J Stoker         B Tisdale                   Worfield
10.      D Deakin        J Baines                    Stockton
11.      D Fullwood     P Timmington            Bridgnorth
12.      D Stone         R Renke                    Bylet
13.      S Mumford     M Boden                    M C C
 
 
AT WHITE HORSE     
1.        S Owen         A Jones                     Broseley
2.        D Chambers   I Tipton                      M C C
3.        J Bourne        J Carey                      C/Mortimer     
4.        R Fuller         B Walters                   Islanders
5.        D Elloitt        G Carnell                     Islanders 
6.        C Lodge        L Mumford                   M C C
7.        K Oram         P Wilson                     Bridgnorth    
8.        R Morris        R Morris                      Islanders
9.        R Jarvis         R Bennett                    M C C
10.      R Adams       T French                      M C C               I/C
11.      O Harris         W Harris                     Horsehay
12.      D Davies        D Law                         Chelmarsh
13.      B Roden        D Brown                      Horsehay
 
 
 
AT MUCH WENLOCK
1.        J Roberts ( j )  R Beddows                 M C C
2.        K Brazier        M Harries                    Islanders
3.        A Brierley       C Lewis                       Bridgnorth    
4.        K Smith          H Biston                      Horsehay
5.        P Minton         W Plant                      Abbey
6.        S Harries         T Ealey                      Islanders
7.        M Jones          C Grocott                   W/Horse
8.        P Jackman      S Jackman                 Chelmarsh
9.        T Hammond     K Davis                      Bylet
10.      B Coles           G Marsh                     Bylet
11.      T Williams       P Reeves                    W/Horse
12.      T Roden          A Jones                      Abbey
13.      C Owen           P Yapp                      Abbey                  I/C
 
 
 FOUR PEOPLE ( TWO PAIRS ) TO QUALIFY FROM EACH GREEN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Comments