HIGHLEY LEAGUE TROPHY WINNERS 2014

 Div 1 Winners  Islanders A  
 Div 1 Runners-Up  Horsehay A  
 Div 1 Third  Madeley CC A  
 Div 1 Fourth  Highley A  
 Div 1 Fifth  Horsehay B  
 Div 2 Winners  Madeley CC B  
 Div 2 Runners-Up  Highley B  
 Div 2 Third  Chelmarsh A  
 Div 2 Fourth  Worfield A  
 Div 2 Fifth  Bridgnorth B  
 Div 1 Averages Winner   Nigel Evans Horsehay A
 Div 1 Averages Runner-Up  Scott Harries Islanders A
 Div 1 Averages Third  Dave Rhodes Islanders A
 Div 1 Averages Fourth  David East Highley A
 Div 2 Averages Winner  Mick Boden Madeley CC B
 Div 2 Averages Runner-Up  Tom Yale Chelmarsh
 Div 2 Averages Third  Lol Russon Highley B
 Div 2 Averages Fourth  Mick Weston Highley B
 League Singles Winner  Jamie King Stockton
 League Singles Runner-Up  Tim Ealey Islanders A 
 League Singles Semi-Finalist  Scott Harries Islanders A 
 League Singles Semi-Finalist
 Rob Steventon Islanders A 
 Div 2 Singles Winner  Lol Russon Highley B 
 Div 2 Singles Runner-Up  Dean Law Highley B 
 Div 2 Singles Semi-Finalist  Ron Smith Highley B 
 Div 2 Singles Semi-Finalist  Ron Jarvis Madeley CC B 
 League Doubles Winners  Scott Harries & Dave Rhodes Islanders A 
 League Doubles Runners-Up  Paul Reeves & Nigel Evans Horsehay A 
 League Doubles Semi-Finalists  Phil Harris & Phil Copson Horsehay B 
 League Doubles Semi-Finalists  Tim Ealey & Rob Steventon Islanders A 
 Div 2 Doubles Winners  Roger Bridge & Guy Lewis Horsehay C 
 Div 2 Doubles Runners-Up  Rob Smith & John Goodall Highley B 
 Div 2 Doubles Semi-Finalists  Lesley & Lauren Burnside Cleobury B 
 Div 2 Doubles Semi-Finalists  Dean Law & Lol Russon Highley B 
 Ladies Singles Winner  Hazel Grainger Horsehay B 
 Ladies Singles Runner-Up  Mo Parton Stockton 
 Ladies Singles Semi-Finalist  Gail Hall Broseley 
 Ladies Singles Semi_finalist  Sue Jackman Chelmarsh 
 Div 1 K/O Cup Winners  Stockton  
 Div 1 K/O Cup Runners-Up  Islanders A  
 Div 1 K/O Cup Semi-Finalists  Horsehay B  
 Div 1 K/O Cup Semi-Finalists  Highley A  
 Div 2 K/O Cup Winners  Bridgnorth B  
 Div 2 K/O Cup Runners-Up  Madeley CC B  
 Div 2 K/O Cup Semi-Finalists  Highley B  
 Div 2 K/O Cup Semi-Finalists  Worfield A  
 Div 1 Ladies Averages Winner  Cheryl Caswell Cleobury A 
 Div 2 Ladies Averages Winner  Jackie Perry Worfield 
 Jim Palmer Trophy Winner  Tony Roche Madeley CC A 
 Jim Palmer Trophy Runner-Up  Lol Russon Highley B