President's Cup 2015
Preliminary Round played on Tuesday 30th June
1. Bridgnorth B(10) v Mortimer(20) at Highley
2. Bridgnorth A(30) v Madeley B(40) at Broseley
3. Squirrel(75) v Broseley(30) at Bylet No 2
4. Horsehay B(40) v Stockton(30) at Madeley CC
5. Highley A(20) v Highley B(50) at Chelmarsh
6. Madeley A(25) v Chelmarsh B(75) at Bridgnorth
First Round played on Tuesday 21st July
1. Bridgnorth A(30) v Bridgnorth B(60) at Bylet No 1
2. Broseley(30) v Stockton(30) at Horsehay
3. Highley A(20) v Madeley A(25) at Broseley
4. Islanders A(0) v Bylet A(60) at Stockton
5. Worfield(70) v Cleobury(25) at Bylet No 2
6. Horsehay A(15) v Bylet B(90) at Highley
7. Islanders B(30) v Chelmarsh A(60) at Madeley
8. Much Wenlock(65) v Horsehay C(70) at Worfield
President's Cup
Quarter Finals played on Tuesday 18th August
1. Bridgnorth B(60) v Stockton(30) at Bylet No.1
Stockton won by 9
2. Madeley A(25) v Islanders A(Scr) at Horsehay
Madeley won by 1
3. Cleobury(25) v Horsehay A(15) at Bridgnorth
Cleobury won by 16
4. Islanders B(30) v Wenlock A(65) at Highley
Islanders B won by 4
Semi Finals played on Tuesday 8th September
1. Stockton(30) v Madeley A(25) at Bridgnorth
Stockton won by 7
2. Cleobury(25) v Islanders B(30) at Worfield
Cleobury won by 59
Final played on Monday September 28th (7pm) at Bylet No.2
Stockton(30) Cleobury(25)
1. John Baines 21 20 Paul Lill
2. Graham Hollis 14 21 Phil Pack
3. Rob Roden 21 10 Graham Kitchen
4. Ian Evans 21 9 Chris Cowdell
5. Ken Newbrook 21 16 Eric Mark
6. Rich Suggett 21 13 Dave Warrington
7. Kieran Buckley 21 19 Cheryl Caswell
8. Jamie King 21 8 Jamie Taylor
9. Mo Parton 21 10 Mike Hutchinson
10. Steve Bishton 17 21 Andrew Pain
--- ---
199 147
With the handicap of +5, Stockton won by 57.
Consolation Cup
Preliminary Round played on Wednesday 5th August
1. Chelmarsh B(75) v Horsehay C(70) at Squirrel
2. Worfield(70) v Bridgnorth A(30) at Broseley
3. Madeley B(40) v Broseley(30) at Stockton
4. Squirrel(75) v Horsehay B(40) at Bylet No.2
5. Bylet A(60) v Chelmarsh A(60) at Bridgnorth
6. Highley A(20) v Bylet B(90) at Madeley
Mortimer & Highley B both have a bye.
Quarter Finals played on Tuesday 18th August (unless stated)
1. Horsehay C(70) v Bridgnorth A(30) at Madeley (Wed 26th August)
2. Broseley(30) v Horsehay B(40) at Bylet No.2
3. Bylet A(60) v Highley A(20) at Worfield
4. Mortimer(70) v Highley B(50) at Chelmarsh
Semi Finals played on Tuesday 8th September
1. Bridgnorth A(30) v Horsehay B(40) at Broseley (9th September)
2. Bylet A(60) v Highley B(50) at Cleobury
Bylet A won by 10
Final played on Sunday September 20th (2pm) at Stockton
Bylet A(60) Horsehay B(40)
1. Sue Corfield 18 21 Colin Stanley
2. Mick Corfield 10 21 Marg Bland
3. Pete Driver 21 20 Steve Reeves
4. Lol Preece 16 21 Pete Burd
5. Judy Morris 18 21 Adam Roden
6. Georgina Marsh 12 21 Simon Oldcorn
7. Henry Morris 18 21 John Phillips
8. Geoff Carnell 18 21 Andy Garbett
9. Jim Rawlings 21 13 Mick Hamer
10. Jonathan Corfield 15 21 Phil Copson
--- ---
167 201
With the handicap of 20, Horsehay B won by 14.